Cosmopolitan līdz ar jubilejas numuru atstāj Latviju

Cosmopolitan ir zīmols, ko Latvijā zina pilnīgi visi, un katram tas izraisa citas emocijas. Kādam Cosmo asociējas ar viedokļu līderi, citam ar žurnālu, kas raksta tikai par seksu, taču lielai daļai ar labāko draudzeni. Cosmo ir pilsētas leģenda. Tas vienmēr ir bijis modes un tendenču guru, visiem soli priekšā, pārsteidzot, šokējot un iedvesmojot dzīvot skaistāk un tiekties uz jaunām virsotnēm. Izrādei sasniedzot kulmināciju, norimst aplausi un aizveras priekškars. Ir pienācis laiks atvadīties.

Cosmo radīja īstu revolūciju Latvijas presē un Latvijas sieviešu domāšanā. Pārmaiņas bija tiešām acīmredzamas, jo pirmie numuri no žurnālu kioskiem pazuda pāris dienu laikā. Teju katras jaunas un ambiciozas sievietes mājās tas kļuva par dzīvesstila bībeli un ieņēma goda vietu uz žurnālu galdiņa. Vēl tagad, ciemojoties vecāku mājās, dāmas atradīs savu rūpīgi krāto žurnālu kaudzīti. Kopš pirmā numura ir izaugusi vesela paaudze. Šos 16 gadus Cosmo ir dzīvojis līdz ar savu lasītāju – slaukot asaras pēc pirmās lauztās sirds, absolvējot augstskolu un sperot pirmos karjeras soļus. Arī žurnāla redakcija šo 16 gadu laikā ir piedzīvojusi virkni pārmaiņu, taču katrs, kurš bija iesaistīts žurnāla tapšanas procesā, to darīja ar lielu atdevi un mirdzumu acīs, jo tā bija iespēja strādāt pie, iespējams, labākā sieviešu žurnāla pasaulē.

Taču no ballītes ir jāmāk aiziet īstajā brīdī, kamēr vēl aizlietām acīm neesi sākusi izkliegt savas mīļākās dziesmas vārdus. Tāpēc arī mēs, nodevuši tākāk visas savas zinības, atvadāmies. Brīdī, kad jūtam, ka Cosmo ir pateicis visu uzticīgi pildīdams mūsdienu jaunas sievietes labākās draudzenes lomu, esot blakus gan ballītē, gan pludmalē, gan garajā vilciena braucienā no augstskolas uz mājām, mēs izkāpjam pieturā un palaižam savu lasītāju plašajā pasaulē. Atvadīties vienmēr ir grūti, taču šis bija viens satriecošs brauciens, un mums bija prieks to baudīt kopā.

Cosmopolitan 2018. gada aprīļa un 16 gadu jubilejas numurs bija pēdējais, kas izdots Latvijā. Uz tikšanos citu, ne mazāk interesantu un aizraujošu žurnālu lappusēs!

 

Cosmopolitan Latvija komanda.